Seminarie: Concrete opstart en politionele aanpak van dossiers over kindermisbruik
Samenvatting
Kindermisbruik betreft een bijzondere vorm van criminaliteit die gestopt moet worden. Om zulke dossiers op te lossen, is specifieke kennis noodzakelijk. Aan de hand van concrete voorbeelden en recente onderzoeken, licht spreker Yves Goethals tijdens dit seminarie onder andere toe:
- wat het belang van de slachtofferidentificatie en de rol en de mogelijkheden van de onderzoeker daarbij zijn;
- wat de rol en de mogelijkheden tot ondersteuning van de sectie Child Abuse van de Federale Gerechtelijke Politie aan de lokale onderzoeksdiensten zijn.
Misbruik van kinderen kent geen grenzen. Het belang van de internationale samenwerking in de strijd tegen online misbruik van minderjarigen wordt daarom ook concreet uiteengezet.
Erkenning IGO en baremische erkenning aangevraagd.
Schrijf drie personen in van eenzelfde organisatie, en de vierde persoon mag gratis deelnemen.
Deze opleiding is voorbehouden voor
politie en magistraten.
Over de spreker
Yves Goethals is sectieleider Child Abuse van de centrale directie zware en georganiseerde criminaliteit van de Federale Gerechtelijke Politie. Hij leidt tevens het Europese EMPACT-project voor de aanpak van het fenomeen seksueel misbruik van minderjarigen.